נגה וייס

נוירואנטומיה של יוגה

הרצאה משולבת עם תרגול בה יוסבר ויודגם הקשר וההשפעה של תרגולי יוגה מזרמים שונים על מערכות העצבים של גוף האדם.

מדוע יוגה אמורה להרגיע אותנו? איך עוברים באופן מודע ממערכת העצבים הסימפטטית ("fight or flight") לזו הפאראסימפטטית ("rest and digest"), וכיצד הנשימה קשורה לכל זה? מדוע הרוטציה בזרוע בתנוחת המשולש משנה את הקשר למוח וכיצד אנו בכלל לומדים דברים חדשים? איך נפטרים מהרגלים ישנים וכיצד אנו הופכים פעולה מורכבת לאוטומטית? התשובות נמצאות אצלנו בגוף, בתודעה ובתרגול. בסדנה זו נבין את התשובות לשאלות אלו ועוד הן ברובד האנליטי והן בזה הפיזי.

איטי/רגוע/ין | Slow/calm/yin

יום שישי, 10:00-11:45, במתחם המוזיאון.

 

ין יוגה ושחרור של הפאשיה

שיעור ין יוגה הממוקד על שחרור חסימות אנרגטיות לאורך המרידיאנים- הערוצים האנרגטיים שברקמות החיבור של הגוף

הרצאה ותרגול להכרות קרובה עם רקמת החיבור הכי משמעותית בגוף שלנו.

בסדנת עומק זו נלמד באופן תיאורטי ומעשי. נתרגל עבודה על רקמת הפאשיה, הנמצאת בכל מקום בגוף שלנו.

איך מחזקים אותה ואיך עובדים על הגמישות שלה? למה ואיך היא מחזיקה טראומות בגוף ואיך היא קשורה לנפש? למה כשאני עושה תנוחות לפתיחת האגן משתחרר לי כאב בגב העליון? מדוע כפיפות לאחור משמחות אותי, בעוד כפיפות לפנים מורידות לי את מצב הרוח? מה הקשר ואיך משפיע כאב בקרסול על העורף?

הסדנה מתאימה במיוחד למתרגלים ותיקים ולמורים לתנועה, אך כולם מוזמנים ללמוד עוד על הגוף שלהם, בדובד הכי עמוק שהמדע הגיע אליו עד היום. התרגול יהיה מותאם לכל הרמות ויתמקד ב -yin yoga רכה, רכבות אנטומיות ומאיו-פאשיה.

איטי/רגוע/ין | Slow/calm/yin

יום שישי, 14:00-15:45, במתחם סמדהי

 

נגה וייס

נגה חיה את דרך היוגה כבר קרוב ל 20 שנה ומבטאת זאת בתרגול, למידה ולימוד, וכן בקשרים אישיים ובדרכה כאמא לשלושה ילדים. היא שבה לישראל ב 2017 אחרי עשור שנים בחו"ל והביאה איתה לארץ את היוגה המדיטטיבית המבוססת על רפואה סינית: YIN YOGA .

מאז שובה לישראל היא מלמדת במרכזים רבים שיעורים וסדנאות עומק, מובילה קבוצות במפגשים, קורסי מורים ופסטיבלים הקשורים ליוגה, ובשילוב עם היותה מטפלת במגע והידרוטרפיסטית היא משלבת בשיעורים והרצאות ידע רב המבוסס הן על אנטומיה ונוירולוגיה והן על מסורות עתיקות יומין מהודו ומסין.

Noga Yoga