ניצן אגסי

יוגה והמוח הגמיש

מערכת העצבים ובתוכה המוח היא מרכזית וחיונית בכל פעולה שאנחנו מבצעים ביומיום ולעצם קיומנו. לכן, תהליך טרנספורמטיבי כמו דרך היוגה, כרוך בשינוי של מערכת העצבים.
בסדנה של שעתיים נעמיק אל המחקר העדכני לגבי פלסטיות (גמישות) מוחית ועל החשיבות של התהליך הזה בתהליכי למידה בפרט ובהתפתחות האנושית בכלליות. נגלה איך היוגה כבר היום נותנת לנו ארגז כלים שמטפח את אותה פלסטיות, איך אפשר להגביר את האפקטיביות של אותם כלים, ואיך לייבא שלל כלים חדשים מבוססי מחקר לתוך תרגול היוגה והחיים שלנו.
הסדנה תתחלק בין למידה תיאורטית, התנסות מעשית בכלים והרפיה לצלילים לצורך הטמעה של הידע.
מומלץ להביא מחברת וכלי כתיבה.

יוגה כדרך חיים

אנחנו פוגשים את היוגה בימינו בעיקר כפעילות גופנית שמתורגלת על מזרן. כשלמעשה היוגה יכולה להיות בעבור כל אחד ואחת דרך חיים מטיבה ומועילה לכל פן בחיינו. בשיחה פתוחה נלמד איך לייצר תרגול עקבי וסדיר על המזרן ומחוצה לו, ואיך לחיות חיים חופשיים יותר בעזרת הכלים שהיוגה מציעה.
נתנסה גם באופן ישיר בטבע הפתוח של התודעה ובמצב התודעתי שנקרא יוגה, אשר פתוח וזמין לכל אחד ואחת.

ניצן אגסי –

תלמיד ומורה, צועד בדרך היוגה לפי מסורת האשטנגה ויניאסה. ממשיך לחפש את היוגה דרך הכתבים העתיקים, התנועה היומיומית של החיים על אינסוף ההתגלמויות שלהם. לומד ומלמד את היוגה על כלל רבדיה הפיזיים, הנפשיים, והרוחניים, בעזרת שלל הכלים שהיא מציעה כדי לטפח את השקט הפנימי. משלב עבודה עם צלילים מדיטטיביים על כלי נגינה אקוסטיים ואלקטרונים.
מאמין שהיוגה היא אחת, וכל השיטות הן צורות ביטוי שונות לחיבור שנוצר על המזרן, ומחוצה לו, בחיים.

מורים ומנחים נוספים

דילוג לתוכן