אנטון קוליאדקו

 

מתנות השמש – לתת קול לתרגול שלכם

 

אם אי פעם הייתם בשיעור יוגה, רוב הסיכויים ששמעתם על ברכת השמש. זוהי הסדרה הכי מפורסמת בתולדות היוגה. אם זאת מעט יודעים, שהתנוחות (אסנה) והמעברים ביניהן – הם רק חלק מהתרגול השלם. מקורה של ברכת השמש Namaskar Surya – בוודות (כתבי הקודש ההודיים העתיקים ביותר). הברכה היא רצף של 12 מנטרות, שמברכות את השמש Surya בשמותיה השונים, המשקפים את תכונותיה החיוניות של השמש כנותנת חיים, מזינה, מרפאת, מובילה אל ההארה וכן הלאה.

גרסת האטה יוגה של Namaskar Surya כוללת 12 תנוחות שנוספו לתרגול בשלב יחסית מאוחר של התפתחות היוגה, וביחד עם המנטרות תרגול נשימה (פראנימה), ומדיטציה (דהיאנה) הן מרכיבות תרגול פיזי ורוחני שלם.

בסדנה "מתנות השמש" תכירו דרכים שונות לשלב מנטרות בתוך התרגול שלכם ולהעניק לו עומק אנרגטי, מדיטטיבי ורוחני חדש. העיקרון מאחורי השימוש במנטרות נקרא רזוננס, בעברית – תהודה. כשיש צליל, או וויברציה (תנודה) מכל סוג, כל דבר שהיא פוגשת בו מתחיל להדהד ולהתכוונן לתדר של אותה הוויברציה. המנטרות הסנסקריטיות הן מעין תמציות וויברטיביות של תופעות שונות המרכיבות את המציאות. באמצעות השימוש בהן ניתן להעצים ולאזן היבטים שונים בחיינו.

 


מנטרה – הסירה שחוצה את נהר התודעה

 

הסדנה תעסוק בסוגים שונים של מנטרות, יעודיהן ודרכי השימוש בהן. המשתתפים יתנסו במגוון מנטרות תוך הסבר תיאורטי והנחייה בתרגול של Nada Yoga­ יוגה של צליל, אשר תחדד כלים חשובים כמו נשימה, שימוש בקול ותהודת גוף, הרפיה והקשבה מדיטטיבית. בין היתר ניגע במנטרות שמקורן בוודות, בטנטרה, מנטרות בודהיסטיות, מנטרות בעלות משמעות ומכוונות מטרה וגם מופשטות ­ המבוססות על צירופי צלילים וויברטיביים, קולות מן הטבע וצליל מופשט.

לצד מנטרות קלאסיות בסאנסקריט, נבחן גם את המקבילות שלהן בתרבויות אחרות ונתייחס לנושא של מנטרות אישיות ספונטניות הנובעות מבפנים ומבטאות את קריאת הלב של המתרגל.

 

 

אנטון קוליאדקו – אומן ומורה, שמשלב יוגה ומוסיקה ביצירתו, בהוראתו ובחייו. זמר, מוזיקאי, משורר, מלחין, מייסד ומנהל אומנותי של להקת לוס כפרוס, מאמן קול, מורה ליוגה, שחקן. אבל קודם כל תלמיד שלא מפסיק ללמוד בעצמו. בין המקומות בהם למד: School Yoga Nada – רישיקש (הודו) – קורס מורים להאטה יוגה מסורתית ונאדה יוגה (יוגת צליל), החוג לבימוי והוראת תיאטרון של מכללת סמינר הקיבוצים, בית הספר למשחק "תיאטרון הגוף" ועוד מסגרות פרטיות ורישמיות.

koekido.anton@gmail.com 0547-820115

אתר:https://www.facebook.com/koekido