עמי ריין

חי איורוודה משנת 2002 – מורה, מטפל ורוקח במרכז האיורוודי שלי בפרדס חנה.

www.ayu.co.il

ידע החיים- איורוודה
יום שישי 16:00-18:00 במוזיאון


איורוודה היא שיטת רפואה הוליסטית וטבעית בת אלפי שנים שמקורה מהודו. היא מכילה תורה שלמה של הבנת החיים, בריאות ומחלה. הטיפול כולל אבחון בהתאם למושגיה, בניית תכנית טיפולית ויישום התכנית באמצעות מגוון כלים טיפוליים. אחד הכלים הטיפוליים החשובים ביותר באיורוודה הוא התזונה, מפני שנחשבת לאחד מגורמי היציאה מאיזון- הסרת הגורם היא צעד ראשון והכרחי בהחלמה. כשמדובר בתזונה, האיורוודה מתייחסת למה שאנחנו אוכלים, אך גם לאופן בו אנו אוכלים.
בהרצאה אציג את האיורוודה, את תיאוריית שלוש הדושות שבליבה, נסקור את עקרונות התזונה הכלליים, ונתייחס לאופן שבו ניתן להתאים את התזונה לדושות הדומיננטיות.

איורוודה- תזונה לבריאות
יום שבת 9:00-10:00 במוזיאון


תזונה היא מרכיב משמעותי מאוד במסגרת הטיפול האיורוודי. עקרונות התזונה האיורוודית עוסקים לא רק במזון ומרכיביו, אלא שמים דגש על היכולת לעכל אותו. בנוסף ישנן הנחיות רבות לגבי הרגלי אכילה: איך אוכלים, לא פחות חשוב ממה אוכלים. אחד המאפיינים החשובים ביותר בתזונה האיורוודית הוא היותה פרטנית- אין פריט מזון שטוב לכולם בכל מצב, וצריך להתאים את התזונה לאדם, עונה, שעה, מצב מערכת העיכול ואפילו מצב הרוח. למרות הניסיון הרב שיש לאיורוודה, היא שומרת על צניעות ומזכירה שיש חשיבות רבה לניסיון האישי – אם פיתחנו רגישות ומודעות, ואנו חשים שפריט מסוים משפיע עלינו באופן שונה מהצפי האיורוודי, עלינו להסתמך על הניסיון שלנו, אם כי בדרך כלל ניתן

מורים ומנחים נוספים