יונתן שרף

Infinite Spine

עמוד השדרה שלנו הינו אחד האלמנטים המרהיבים ביותר של הגוף.
 2 עקרונות בולטים מאפיינים את עמוד השדרה. האחד – תנועתיות והשני – יציבות. בסדנא ניכנס אל המים כקבוצה במטרה לחקור ולחוות על עצמנו את החופש התנועתי האינסופי של השדרה ברגע שאנו צפים וצוללים במים, במימד נטול כח משיכה. בעזרת תרגילים שונים בקבוצות נתנסה בחוויות ריקוד תת-מיימי ונגלה דרכים חדשות לטפל ולרפא את עצמינו ואחרים בתוך המים.

LIQUID BONE DANCE

ריקוד במים הינה חוויה אפית ! במימד נוזלי נטול כוח כבידה הגוף הופך משוחרר לחלוטין, המפרקים הופכים חופשיים וניידים, השרירים מתרככים ונרגעים אפילו העצמות הופכות לנוזל. ברגעים מיוחדים אלה אנו יכולים לצלול עמוק לתוך מצב תודעת מים מתוקה. נתחיל בהתחברות לגוף ולנשימה ונקדש במים את כוונות ליבנו העמוקות. משם נמשיך ונתמסר לריקוד המיימי, נשחרר מעצמנו את כל מה שצריך לתוך המים בכדי לצאת טהורים ונקיים בצד השני. אנו ניפגוש ונכיר עולם נפלא שקיים במעמקים ונלמד דרכים חדשות לרפא את עצמנו במים.

יונתן שרף הוא אוסטאופת, מורה לאנטומיה ומטפל במים. התחלתי את המסע שלי ללמוד את אמנות הריפוי בשנת 2011 בה למדתי הידרותרפיה. המשכתי ולמדתי Watsu, Waterdance & AguaHara  אמנויות הריפוי במים.
בשנים 2013-2018 למדתי אוסטאופתיה בבית הספר הישראלי לאוסטאופתיה בוינגייט. ב 5 השנים האחרונות אני לומד וחוקר את הקשר המרתק בין Osteopathy & WaterTherapy. אני מצרף את העקרונות ואת הידע של אוסטאופתיה עם היתרונות הטיפוליים האינסופיים של המים. ועודי חוקר ולומד כל יום ויום. בשנתיים האחרונות אני מלמד אנטומיה בבתי ספר להכשרת מורים ליוגה, ומנחה סדנאות תנועה, ריקוד וריפוי במים. המים – מציעים לנו מימד נוזלי מיוחד בו ניתן לחוות חופש תנועה אינסופי, מרחב שקט מדיטטיבי לתהליכי ריפוי עמוקים ותחושת חיבוק חם ועוטף בו ניתן להירגע לחלוטין ולתת לגוף, לנפש ולנשמה להפוך רכים, גמישים וזורמים כמו המים.