יונתן קדם

לב, ליבה וכח רצון

הסדנה תעסוק בקשר בין הידיים – השלוחות של הלב. הרגליים -העמודים התומכים. ואיך כל זה קשור לכוח הרצון.

הסדנה תעסוק בקשר בין הידיים – השלוחות של הלב, הרגליים -העמודים התומכים, לכוח הרצון.

נחקור בעיקר תנוחות עמידה כי הן אלה שבונות את הכוח ואת ההבנה שאיתה אפשר להתקדם עמוק יותר לתוך אימון היוגה. לתוך הליבה ולב האימון.

ישנם חוקים אוניברסליים שנכונים לגבי כל תנוחה וכל אדם. נחקור את החוקים האלה והפעולות הדרושות כדי לנוע בקלות מבחוץ פנימה ומבפנים החוצה.

נראה את הקשר לכוח הרצון, בהירות ויציבות. כאשר כל האיברים יושבים במקום והלב יכול לתת את הדהודו, מתאפשרת תחושת חופש ושמחה.

ללב לוקח זמן עד שהוא מגיע לקצוות הרצון והכוח שלו ולכן נאפשר שהייה יחסית ארוכה בתנוחות. ניעזר בהדגמות כדי להבין ולראות מקרוב ובבירור את הפעולות הנדרשות ולא רק לדמיין או לשמוע אותן. נסיים עם תנוחות בעלות אופי מאזן ומרגיע.

בינוני | Medium

ביום חמישי, בשעות 18:00-19:45, במתחם שאקטי

 

הגונה מטאטאה- כשהלב מאוזן הכל אפשרי

נחקור את השפעתן של שלוש איכויות החומר על האופן שבו אנחנו תופסים את עצמנו תוך כדי אימון היוגה שלנו. סאמה יוגה הוא תרגול ויניאסה שבו הדגש הוא על אליימנט (ישורת) ופעולות הנחוצות בכדי לשמור עליו.

הפילוסופיה אומרת שיש שלוש איכויות (גונות) שנמצאות בכל: סטווה, ראג'אס וטאמס. אחת מהן תהייה תמיד דומיננטית יותר ושתיים רדומות. לכן במשך היום התודעה שלנו נשלטת כל פעם ע"י גונה אחרת. בסדנה נחקור אופציה של שחרור מההשפעה שלהן. תחושת החופש שנובעת מכך היא שונה ממצב שבו אנו מזדהים או נמשכים לאיכות של הצלילות והטוהר. זהו מצב אותנטי של לב שלם ובוגר שרואה את הדברים כמו שהם ולא כמו שהיה רוצה לראות אותם. הכלים שיעמדו לרשותנו הן תנוחות היוגה והיכולת שלנו להתבונן. אימון בסגנון סאמה ויניאסה-סאמה פירושו "אותו הדבר" או "מתוחזק היטב" , רצף התנוחות הנבחר בשעור מקושר ומתוחזק ע"י אותן הפעולות כך שהופך להיות מדיטטבי ומינימום שינויים מתרחשים בין התנוחות השונות. כך המוח נשאר יציב ושקט והגוף מקבל רעננות כוח ומשמעת.

בינוני | Medium

ביום שישי, בשעות 14:00-15:45, במתחם שאקטי

 

יונתן קדם

בתוך עולם הגוף נפש, טיפולים במגע ויוגה כבר למעלה מ15 שנים. אחד הדברים החשובים לי בהוראה זו בהירות ודיוק. הדיוק ושימת הלב לפרטים מאפשרת לי ארגון נכון של איברי הגוף ומשם הדרך לחופש או שחרור כבר קלה יותר. השעורים שלי מלאים בדימויים פנימיים שמייצרים למתאמן כמו מפה שבעזרתה אנו יוצאים יחד למסע פנימי.