תמר מרנין

תרפיה ביוגה

תרגול יוגה כתרפיה הוא תרגול העונה על צורך מסוים. בחרתי להתמקד בנושא יוגה כדרך להפחתת מתחים וכעסים. רגשות אלו בלתי נפרד מהחיים. לעיתים אנו לא מודעים להם, לפעמים אנו אוהבים אותם, בכל מקרה ההשפעה של הכעסים ומתחים על הגוף ואיכות החיים היא עצומה. מה מקור המתח או הכעס? כיצד הם צובעים ולעיתים משתלטים על המציאות של חיינו? מדוע הם כה מעכירים לנו את החיים? סדנה מעשית בנושא המשלבת תרגול ודיון.

פראניאמה – מנטרה, ביטחון ועוגן

פראנה היא האנרגיה הזורמת בגוף, פראניאמה הוא תרגול המוודא שתנועת הפראנה בגוף תהייה טובה יותר. התחושה שנוצרת בגוף ובמחשבות בזמן התרגול היא מיוחדת ומרגשת. בסדנה נתרגל סוגים שונים של פראניאמה ונחבר את התרגול ליצירת תחושת ביטחון ועוגן פנימי. אחת הדרכים לתרגול פראניאמה היא באמצעות מנטרה. נחקור מהי מנטרה וכיצד לבחור ולהתאים לעצמנו מנטרה אפקטיבית.

 אושר נצחי

הפילוסופיה של היוגה באה לתת מענה לצורך ולרצון להיות מאושרים לנצח. תרגול היוגה הוא תרגול שאדם עושה מול עצמו. הרצאה זו עוסקת בדיאלוג ביני לביני וביני לבין הסביבה שלי, מנקודת מבט של היוגה. המטרה היא – להיות מאושרים. הרצאה קלילה עם סיפורים ובדיחות.

תמר מרנין
יו"ר ארגון מורי היוגה, תלמידה של א.ג. מוהן ואינדרה מוהן – מייסדי סווסטה יוגה ואיור. מלמדת בסטודיו "יוגה יום יום" ברעננה ובצפון. מכשירה מורים ליוגה, מעבירה קורסים בנושא תרפיה ביוגה, פילוסופיה של היוגה, יוגה הריון ולידה, מלמדת שיעורים אישיים, טיפוליים ועוד. מאפייני התרגול אותו אני מעבירה הם פשטות, התאמה אישית ודגש על הנשימה.

www.yogayomyom.co.il