שחר מתן

 

 

יוגה ומיינדפולנס ביחסים

פטאנג'לי בתוך קשר. היוגה סוטרה הוא טקסט שעוסק במערכות יחסים, טקסט שחוקר את התודעה שלנו ואת ההתנהלות שלה, בעולם הזה ממש. בסדנא תרגול של חיבור- נתבונן במערכות היחסים בחיינו, בקשרים שלנו לאנשים, לאובייקטים, לרעיונות, להשקפות, ונבחן את השאלה מה אנחנו מתרגלים בפועל בתוך המערכות יחסים האלו, לעומת הצורה שבה היינו רוצים להתגשם בתוכם. מה הלב שלי רוצה? ומה אני מתרגל?. נחקור נושאים אלו דרך תרגול מדיטציית מיינדפולנס, ולימוד מהיוגה סוטרה, לימוד שיכוון לחיבור אל כוונת הלב הנבון שלנו – ולבחירה של תרגול מיטיב יותר עבורו.

 

ידוע מול הלא ידוע

סמסקרות הן חוויות שנצרבו לנו בתודעה, זכרונות שמייצרים התניות. ההתניות האלו הופכות להיות הרגלים. בכל רגע ורגע אנחנו מתרגלים, מתרגלים תפקידים, מתרגלים רעיונות דעות ומחשבות, ככל שהתודעה שלנו מתרגלת יותר – ככה היא הופכת מיומנת יותר בהרגל אותו תרגלה, ככה היא גם הופכת מצומצמת יותר, וההרגל – הופך להיות תגובה אוטומטית.

תרגול יוגה ומיינדפולנס עוסק בזיהוי וחקירה של סמסקרות לא מייטיבות והחלשתן, ובטיפוח של מעגלי סמסקרות מייטיבים. הטיפוח של מעגלי סמסקרות חדשים יאפשר מגע עם מרחב חדש של רעיונות הרגלים ומחשבות, ויאפשר לנו לבחור תרגול מיטיב יותר עבורנו מתוך קשת רחבה הרבה יותר של אפשרויות.

שחר מתן –  מורה ליוגה, מדיטציה ומיינדפולנס, מעבירה קורסי מינדפול יוגה המשלבים בין תרגול היוגה לפסיכולוגיה של היוגה, ולהשראה שיש ללימוד זה על היומיום שלנו. מלווה א/נשים במסגרות של שיעורים, סדנאות, מפגשים וקורסים בהם אנו יוצרים מרחב בו התרגול חוצה את גבולות המזרון ונוגע בנו בתוך החיים עצמם.

https://www.facebook.com/pg/shaharyoga/photos/?ref=page_internal