רוני פרידמן

יוגה לייב

בואו לצלול אתנו בתרגול של יוגה, הקשבה ומוזיקה חיה!
חוויה המשלבת את כל החושים ומעצימה את הקשר בין תנועה וצליל, בין הגוף ללב.
תרגול יוגה בזרימה -ויניאסה יוגה- (מתאים למתרגלים בכל הרמות), המלווה במפגש מוזיקלי בין מזרח ומערב. מסע של מיקוד, הרפיה, זרימה ושחרור, תנועה ונשימה, הודו וגרוב. התרגול יזרום על הקו הדק שבין יוגה לתנועה, כשכל רגע מתמזג אל תוך הרגע הבא וכל תנוחה זורמת אל התנוחה הבאה. את התרגול מלווה מוזיקה חיה, שהופכת את החוויה לעוצמתית ועמוקה.

 

יוגה -מפילוסופיה לחיים

יוגה מפילוסופיה לחיים- היוגה אינה פילוסופיה במובן סטטי של המילה. אם נשב על כורסא ונלמד יוגה, לא נקבל מכך הרבה. היוגה מזמינה אותנו להתנסות, לחיות את הדברים עליהם אנחנו מדברים. בסדנא זו ניקח כמה מיסודות היוגה ונבחן אותם לאור חיי היום יום שלנו. נראה איך אותם טקסטים, שנכתבו לפני יותר מ2000 שנים, יכולים להעניק לנו כלים מדהימים לעבודה גם בימינו.

 

רוני פרידמן היא מורה מוסמכת לויניאסה- אשטנגה יוגה. התחילה לתרגל בשנת 2000, כיום היא מכשירה ומסמיכה מורים לאשטאנגה ויניאסה יוגה (בהכרת ארגון מורי היוגה הישראלי) רוני מלמדת מאז שנת 2004. תלמידתו של שמעון בן אבי, ממנו קיבלה את ההשראה לא להתמקד בתרגול הפיזי בלבד, אלא להשלים אותו ע"י התבוננות במה שהיוגה נותנת לנו כמכלול, רוני מתרגלת מדיטציה משנת 1991 היתה תלמידה של נעס בלאס (ז"ל).  במהלך השנים השתלמה גם ב: שפת הקשב- מיינדפולנס לילדים עם שימי לוי וב"יוגה לגב שמח"- יוגה טיפולית לסובלים מבעיות גב עם רייצ'ל קרנצמן.
רוני היא המייסדת של סטודיו נעים בת"א ומיוזמי "יוגה ערבה" בו שימשה כמפיקת התוכן במשך 7 שנים. כיום היא המנהלת הכללית של ארגון מורי היוגה בישראל.

http://ronifriedman.weebly.com/