אסנת אלכביר

 

נאדה יוגה

סדנת קול עם אמנית שירה הודית מובילה בארץ. זוהי הזמנה להתנסות ייחודית במסורות עתיקות  וקדומות של שירת דהרופד והיוגה של הצליל כאמצעי להתבוננות, ביטוי קולי וריפוי.
הסדנה תתמקד בלימוד הפקת הצליל ופיתוחו, שירת מנטרות ושירת דהרופד עתיקה. עם תלמידתו של פנדיט ריטוויק סניאל, מהיחידים בעולם שעדיין משמרים את סגנון השירה הייחודי והמדיטטיבי. הסגנון, הזוכה כיום לעדנה מחודשת בהודו ובמערב, מאופיין באלתור חופשי במסגרת הראגה – התבנית המלודית ויישות מוסיקלית של המוסיקה ההודית הקלאסית.
שירת הדהרופד היא מסע מדיטטיבי, איטי ומלא עומק והגות פנימית הבנוי על חוקיות קלאסית עתיקת יומין ומרווחים רבים לאילתור והעושה שימוש ביסודות יוגיים ומדיטטביים. זהו מסע פנימי ונפשי אל מחוזות פחות מוכרים.
״דהרופד אינו רק ז'אנר מוסיקלי ספציפי בעל כללים משלו, אלא ביטוי אוניברסלי של צליל. מסע אינסופי אל הנצח, שבמהלכו אנו נהנים להאזין לצליל החיים. מסע זה אינו נגמר בנתיביו האינסופיים של הצליל, המסע הוא תפילה ליקום.״

רקוד את עצמך

סדנת מחול בסגנון הברהמרי קטהאק שיסודותיו בתרבות ההודית הקדומה, בשיטות יוגיות וכפי שפותח על ידי האמן ההודי הבנגאלי בודהדב צ'טרופדיה ואביו המאסטר צ'יאטניה. הברהמרי משמש כשיטה אנרגתית ליצירה, במחול,בשירה ובציור. "כדי ללמוד ריקוד עלייך ללמוד על עצמך." אמר לאסנת המורה שלה בודהדו.

רמה: בינוני


על אסנת אלכביר – זמרת דהרופד, רקדנית, סופרת ובימאית תיאטרון, שהתה ולמדה בהודו למעלה מעשר שנים ולמדה מגדולי המאסטרים בהודו ועוסקת בתחום מעל עשרים שנים. בעלת תואר שני במוסיקה הודית קלאסית ומתמחה בשירה קלאסית בסגנון הדהרופד ובמחול הודי קלאסי. אסנת מלמדת באוניברסיטת תל-אביב ובאוניברסיטה העברית מוסיקה הודית קלאסית לימדה גם בביה"ס "רמון" ובסמינר לוינסקי, ספרה "במפגש הנהרות" יצא בהוצאת מודן.