אופיר גוטהילף

אקרו – נעים להכיר

בסדנה נלמד ונתרגל תנוחות בסיסיות מעולם האקרו, המשלבות עבודת גוף מרתקת ומהנה ומציאת איזון משותף יחד עם פרטנר.  אקרו הוא תרגול מהנה וחברתי, מאתגר ומפתח עבודת גוף מרתקת. מקורו בעולם הקרקס, אך כיום הפך לנחלת הכלל ומונגש כתרגול בעל ערך ומתאים לכולם ולא רק לעולם הפרפורמנס. אקרו עובד בין היתר על החזקת גוף, העברת משקל, גמישות, קואורדינציה, שיווי משקל ואיזון, והבנה של תנועה במרחב. מה שמייחד את האקרו זה שהוא תמיד מתבצע יחד, במפגש בין שני אנשים לפחות. לכן מעבר לעבודת גוף מרתקת ועשירה, האקרו הוא כלי חברתי ובין-אישי. התרגול מחייב תקשורת והקשבה, נוגע במתן אמון, מפגש עם פחד, ריגוש ועוד. בעיני אחת המתנות הגדולות ביותר שהתרגול הזה יודע להעניק הוא מתן חופש למשחקיות ולשמחה ילדית. הסדנאות פתוחות לכולם, ללא צורך בניסיון או להגיע עם פרטנר ספציפי (מתאים גם למי שיש נסיון). התרגול יתבצע בשלשות מתחלפות כך שתמיד יהיה מישהו אחד ששומר.

הפוכה באויר – אקרו

בסדנה נחקור תנוחות הפוכות מעולם האקרו ונאפשר הרחבה וההעמקה של ההבנה שלנו את גופינו כשאנחנו הפוכים. אקרו הוא תרגול מהנה וחברתי, מאתגר ומפתח עבודת גוף מרתקת. מקורו בעולם הקרקס, אך כיום הפך לנחלת הכלל ומונגש כתרגול בעל ערך ומתאים לכולם ולא רק לעולם הפרפורמנס. אקרו עובד בין היתר על החזקת גוף, העברת משקל, גמישות, קואורדינציה, שיווי משקל, הבנה של תנועה במרחב. מה שמיחד את האקרו זה שהוא תמיד מתבצע יחד, במפגש בין שני אנשים לפחות. לכן מעבר לעבודת גוף מרתקת ועשירה, האקרו הוא כלי חברתי ובין-אישי. התרגול מחייב תקשורת והקשבה, נוגע במתן אמון, מפגש עם פחד, ריגוש ועוד. בעיני אחת המתנות הגדולות ביותר שהתרגול הזה יודע להעניק הוא מתן חופש למשחקיות ולשמחה ילדית. הסדנאות פתוחות לכולם, ללא צורך בנסיון או להגיע עם פרטנר ספציפי (מתאים גם למי שיש נסיון). התרגול יתבצע בשלשות מתחלפות כך שתמיד יהיה מישהו אחד ששומר.

אופיר גוטהילף​

מורה לאקרו (אקרו-יוגה) בשש שנים האחרונות, מוסמכת מטעם ארגון האקרו-יוגה העולמי. חוקרת את הגוף והתנועה בסקרנות רבה דרך התרגול ולאורך השנים גם דרך היוגה, עיסוי תאילנדי, גאגא, לימודי אנטומיה באופן מעמיק ועוד.

https://www.facebook.com/Ofir-Acro-Teacher-131127510864109/