ליאת ירון

האנטומיה הסודית של חלל הלב

מבט דרך האנטומיה הפיזית של האזור בו שוכן הלב, לתוך האנטומיה שמתחת לפני הדברים, באופן המפגיש אותנו עם התרגול ביתר רכות וביתר עוצמה.

נסתכל על הסביבה הקרובה אנטומית ללב – הצלעות, שרירי בית החזה והסרעפת – כדרך להפנות מבט פנימה ולהשפיע על איכות התנועה. נתרגל היכרות עם "גומת הלב" באמצעות תרגול הפראנה ואיו, וכיצד הוא יכול לשמש אותנו כעוגן בתנוחות שונות. נפגוש את שרירי בית החזה – "שרירי החיבוק" – בניסיון לחזק ולרכך אותם, כך שיתפקדו בהגנה על הלב כמו שומרי סף חזקים אך נדיבים. דרך שילוב האלמנטים האלו נמצא מצד אחד יציבות ועוצמה ומצד שני – פתיחות, רוחב לב והעזה. חוויה מחברת, שיוצרת איכות תנועתית ורגשית מאוזנת.

איטי/רגוע/ין | Slow/calm/yin

יום שישי, בשעות 16:00-17:45, במתחם סמדהי

 

מתינות עכשיו

שימוש בדפוסי נשימה ותנועה ככלי לוויסות רגשי ומנטלי, בדרך למתינות והכלה.

נבחן כיצד נשימה מדורגת שיש בה עצירת "החשק" לאוויר, מהווה כלי לוויסות תשוקות ולטיפוח אורך רוח. בתרגול נבחן אלמנטים נוספים של רעיון ההדרגתיות, כמו בניית ויניאסה שלב אחר שלב – בשיטת "השכבות". כך נגלה בתוך התנועה את התהליך הבונה אותה, מדרגה מדרגה, ונזהה איך נוצר מרחב פנימי מרווח יותר ממנו ניתן לפעול במתינות ובהכלה של עצמנו ושל המתרחש סביבנו.

בינוני | Medium

יום שבת, בשעות 7:30-8:45, במתחם סמדהי

 

ליאת ירון

מורה ומטפלת מוסמכת ביוגה שיקומית, תלמידה של נגה ברקאי ואלפונס טרשל במסלול ליוגה שיקומית בווינגייט. מורה בכירה ליוגה מהמרכז ליוגה של נירה יורב, תלמידתה משנת 2000.

מלמדת יוגה בקבוצות וליחידים – מתוך ניסיון להעניק לתלמידים כלים ליצירת מפגש רך ומדויק יותר עם המציאות.

משקיעה מזמני, מרצי ואהבתי בתחום של יוגה תרפיה, כדי לתת כלים מעולם היוגה לסובלים ממגבלות וקשיים במגוון תחומים וללוותם בדרך לאורח חיים מיטיב יותר. גם במפגש עם הקהל הרחב, ה"בריא", אני באה להוראה בגישה שמכבדת את הגוף ואת מגבלותיו, תרה אחר החוזקות של כל אחד ומשתמשת בהן למינוף להתפתחותם האישית של תלמידי, בכל רבדי החיים.

מאחורי ניסיון תעסוקתי של יותר מ-2 עשורים בניהול בכיר ויזמות. ההיכרות העמוקה עם אופי העבודה בארגונים משמשת אותי עד היום בהבנת הצרכים של הבאים להתאושש בדרך היוגה מאתגרי היומיום.

http://www.lyoga.co.il