הדס פרי

תודעה של פעימה

סדנה שהיא מרחב לחקירה אישית נשית של קצוות מנוגדים ויכולות של מעברים.

כיווץ והרפייה, התכנסות והתרחבות, פנימה והחוצה. זו תנועת החיים הבלתי פוסקת שבתוכנו. היא מאפיינת את הלב, את הנשימה, ומערכות נוספות בגופנו כמו למשל – המערכת ההורמונאלית הנשית. נשים מודעות להשפעת המחזוריות החודשית על חייהן, אך לא תמיד זה קל להסכים לתנודות שמתרחשות. יש איזו כמיהה להישאר "כרגיל". והכמיהה הזו מביאה איתה קושי. בסדנה נכיר את תנועות הפעימה השונות דרך תרגול של התבוננות, נשימה, ותנועה רכה. נחווה את הפעימה הטבעית הקיימת בנו, את המעברים בין הקצוות, ואולי דווקא מתוך כך תשתכלל היכולת לנוע גם בין הקטבים המנוגדים של מחזוריות חיינו.

איטי/רגוע/ין | Slow/calm/yin

יום חמישי, בשעות 18:00-19:45, במתחם אטמן

 

בתוך המיכלים

תרגול יוגה נשי וקשוב שמבקש לשים במרכז את הלב והרחם, ואת הקשר שלהם לאיכויות של חמלה.

לב ורחם – משכן האהבה ומשכן החמלה. שני איברים המוגנים בתוך מיכלי החזה והאגן, מונחים על תמיכה של סרעפות, מאפשרים הזנה וחיים ויודעים להשתנות ולהתאים את עצמם ביצירתיות. רובנו נעות במרחב מבלי להיות מודעות לאברים הפנימיים שבתוכנו, למערכות היחסים ביניהם, ולהשפעתם על התנועה, על היציבה ואפילו על מצב הרוח שלנו. בתרגול נבדוק איך מודעות לנוכחות הלב והרחם מזמינה ליציבה ותנועה של הגוף מתוך תחושה של תמיכה פנימית. נחקור כיצד הפנמה של האיכות הרכה, המזינה, המכילה והדינאמית שלהם יכולה לטפח יכולות של חמלה כלפינו וכלפי הזולת.

בינוני | Medium

יום שישי, בשעות 08:00-09:45, במתחם סמדהי

הדס פרי

מורה מוסמכת ליוגה, בת זוג לאור ואמא לאדם וגוני. מלמדת בגישה המשלבת עקרונות מתוך עולם הויניאסה יוגה ותרפיה בדרך היוגה, וכלים של תרפיה מוכוונת לידה BOT . מלווה נשים בהריון ואחרי לידה, מכשירה מורות ליוגה לנשים בהריון, מעבירה השתלמויות לנשות ואנשי מקצוע ומורים ליוגה, מנחה סדנאות ומלמדת שיעורים קבוצתיים ופרטיים.

חוקרת בהשתאות את האופן בו חיי היומיום מופיעים על המזרון, ושואלת איך אפשר לקחת את ההבנות מהמזרון חזרה על החיים שמחוצה לו.

www.hadasana.co.il