הדס פרי

בחיבור לטבור

פעם מזמן, הטבור היה מרכז עולמנו. משם קיבלנו חמצן וחומרי הזנה, לשם פינינו את מה שלא נחוץ וזה היה החיבור הפיזי לעולם שמחוץ לנו. עם השנים ושגרת החיים המודרנית, החיבור למרכז מתרופף, שרירי הבטן נחלשים, והחיוניות של האזור פוחתת. אצל נשים, האזור הזה מחזיק הרבה פעמים בושה ואשמה, כמו גם אינטואיציה וידיעה פנימית עמוקה. בסדנה נאיר ונעיר את הקשר הראשוני למרכז הגוף דרך מדיטציה, פראניאמה וויניאסה. נכיר את האיכות המאזנת שיש לתנועה כשהיא נובעת מהמרכז. נרגיש איך שרירי הבטן תומכים בחוויה של כוח ללא מתח. ואיך החיבור למרחב הטבור תומך בחיבור למרחב האינסופי שאנו חיות בו.

שמיניות באוויר

יש אויר סביבנו. אנחנו נושמות אותו, זזות בו, ונוגעות בעולם דרכו.בסדנה שנוצרה בהשראת רעיונות של whole body focusing נחקור את מערכת היחסים שלנו עם המרחב דרך התבוננות, נשימה ותנועה. נגלה איך האפשרות לחוש את האויר סביבנו תומכת בתחושת היציבות הפנימית. נבדוק באיזה אופן תנועה מקבלת איכות שונה כאשר היא מתרחשת בתוך 'יש'. ואולי נמצא שתרגול כזה מאפשר חיבור למשהו גדול יותר

 

הדס פרי
מורה מוסמכת ליוגה, בת זוג לאור ואמא לאדם וגוני.מלווה נשים בהריון ואחרי לידה בדרך היוגה בגישה המשלבת עקרונות מתוך עולם הויניאסה יוגה ותרפיה בדרך היוגה, וכלים של תרפיה מוכוונת לידה BOT.
מכשירה מורות ליוגה לנשים בהריון, מעבירה השתלמויות לנשות מקצוע ומורים ליוגה, מנחה סדנאות ומלמדת שיעורים קבוצתיים ופרטיים.

www.hadasana.co.il